You are currently viewing Jasełka szkolne

Jasełka szkolne

„Jest taki dzień…”

W magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło nas przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Podłężu pod opieką  Rady Rodziców oraz nauczycieli . Montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany w naszej placówce z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów. 

W niedzielne popołudnie dnia 18 grudnia 2022 r. podczas kiermaszu ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów i Radę Rodziców, młodzi aktorzy przybliżyli tradycje i zwyczaje świąteczne. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, uczniowie oraz rodzice przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów poszczególnych klas.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Hanna Surdy podziękowała wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. 

       W czasie spotkania można było degustować tradycyjne staropolskie świąteczne potrawy, które zachwycały smakiem i wyglądem, a zostały przygotowane przez panie z Koła Gospodyń.

       Życzenia, kolędy, inscenizacja pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Dziękujemy uczniom, Radzie Rodziców i nauczycielom za przygotowanie niezwykłego widowiska.