SP Podłęze

Informacje dla rodziców o kształceniu na odległość

Sekretariat czynny:

Pn - Pt 7.00 - 15.00

Informacje dla rodziców o kształceniu na odległość

Szanowni Państwo!

Dyrektor oraz nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość. W obecnej sytuacji Państwa rola – rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia. Zachęcam do podjęcia współpracy i komunikowania się ze szkołą w zakresie organizacji zdalnego nauczania, jeżeli to możliwe również do udzielania pomocy nauczycielom i uczniom. Przekazujemy kilka wskazówek, które mogą być pomocne w kształceniu na odległość. Narzędzia i aplikacje wykorzystywane do kontynuowania nauki na odległość, mogą także wspierać rozwijanie pasji oraz zainteresowań Państwa dzieci i na stałe stać się ważnym elementem ich kształcenia.

Drogi Rodzicu!

Od dnia 25 marca br. (środa) w związku z nowym rozporządzeniem MEN, w szkole będzie realizowane kształcenie na odległość. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, by edukacja w tej nowej formule była efektywna.

W związku z tym:

1. W miarę możliwości zorganizuj dziecku miejsce do pracy.
2. W razie kłopotów z dostępem do Internetu, skontaktuj się z wychowawcą swojego dziecka.
3. Plan lekcji klasy pozostaje bez zmian.
4. Tematy lekcji będą wpisywane do dziennika lekcyjnego tak jak zwykle.
5. Jeżeli uczeń lub rodzic nie będzie odbierał informacji od nauczycieli i wychowawcy, i w żaden inny sposób nie będzie kontaktował się z nimi, to w dzienniku na lekcjach zostanie wpisana nieobecność. Dlatego bardzo ważne jest, aby uczeń odbierał wiadomości do niego adresowane.
6. Od poniedziałku 23 marca będzie nas obowiązywał nasz wewnętrzny harmonogram wysyłania zadań dla uczniów. Harmonogram jest inny niż plan lekcji ( wysyłamy wg harmonogramu, a tematy lekcji wpisujemy wg planu lekcji danej klasy).
* Klasy I – III
** cztery razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek)
* Klasy IV – VIII
** Poniedziałek: matematyka, geografia, informatyka, edb,
**Wtorek: j. polski, historia, chemia, muzyka, religia,
** Środa: matematyka, j. angielski, plastyka, biologia/przyroda,
**Czwartek: j. polski, j. niemiecki, fizyka, technika, wf,
** Piątek: j. polski, j. angielski, wos, doradztwo zaw.
7.. Wszelkie notatki, przykłady czy karty pracy wysyłane będą najpóźniej do godziny 12.00 danego dnia.
8. Nauczyciele w swojej pracy oprócz e-dziennika , mogą wykorzystywać inne kanały komunikacyjne (OFFICE 365, ZOOM, WEBEX itp.), informując o nich poprzez e-dziennik.
9. Zadania domowe dla uczniów będą wysyłane wyłącznie z opcji dziennik/zadanie domowe.
10. Będziemy się starać, aby zadana praca w ciągu tygodnia była równomiernie rozłożona i dostosowana do możliwości uczniów.
11. Rozporządzenie daje nam prawo oceniania uczniów za wykonane prace, polecenia, działania. Będziemy ocenić nie tylko konkretne efekty pracy, ale przede wszystkim zaangażowanie i aktywność uczniów. Oceny będą widoczne w e-dzienniku tak jak to miało miejsce dotychczas.
12. W przypadku pojawienia się problemów, prosimy pisać wiadomości do nauczycieli, wychowawców, by na bieżąco mogli odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy.
13. Jeżeli Państwa dziecko nie ma aktywnego konta na e-dzienniku, prosimy o wiadomość do sekretariatu w celu uzyskania dostępu do konta.
14. Część zadań będzie wymagała wykorzystania zasobów online, a inne będą skierowane na pracę z podręcznikami. Zależy nam na tym, by uczniowie nie spędzali zbyt wiele czasu przed monitorami.
15. Nauczyciele biblioteki i świetlicy w ramach pracy zdalnej będą przesyłali materiały związane z wydarzeniami kulturalnymi, książki warte przeczytania, filmy warte obejrzenia, propozycje gier i zabaw. To, czy uczniowie i Państwo skorzystacie z tych propozycji, zależy tylko od Was.
16. Pedagog szkolny służy pomocą rodzicom i uczniom w godzinach swojej pracy i po otrzymaniu zgłoszenia od rodzica lub ucznia.
Dziękujemy za dotychczasową współpracę. Jesteśmy pewni, że każdy z Państwa wspiera swoje dziecko, najlepiej jak można w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dziękujemy za wszystkie wiadomości i uwagi związane z prowadzeniem tej formy nauczania. Będziemy modyfikować nasze działania, jeśli będzie taka potrzeba.

Rodzicu:

1. Dbaj, o to, by Twoje dziecko codziennie wstawało o tej samej porze, pamiętało o porannej higienie i śniadaniu.
2. Podpowiedz dziecku, by przyjęło szkolny tryb pracy – 45 minut i przerwa.
3. Motywuj dziecko, by utrzymywało kontakty towarzyskie, tylko online. Zadzwońcie do rodziny czy znajomych. Rozmawiajcie ze sobą o tym, co się obecnie dzieje.
4. Przed pójściem spać podsumujcie wspólnie to, co udało wam się wykonać danego dnia. Doceńcie siebie! Zaplanujcie działania na następny dzień.
5. Pilnuj, by twoje dziecko spało minimum 8 godzin. To wzmacnia odporność i psychikę.

 

SP PODŁĘŻE

Śledź nas w mediach społecznościowych