You are currently viewing Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

 
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu są już pełnoprawnymi uczniami. Dnia 2 lutego 2021 r. odbyło się wyjątkowe PASOWANIE NA UCZNIA. Wyjątkowe, ponieważ w czasie trwającej pandemii w ścisłym reżimie sanitarnym i w kameralnym gronie.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami.
Po złożeniu ślubowania Pani wicedyrektor Lucyna Maj dokonała pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu.
Następnie wychowawczynie p. Katarzyna Puchała i p. Patrycja Grochola wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i odblaskowe breloczki. Później dzieci udały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich nauczycieli oraz bliskich. Pięknie zaśpiewana piosenka „Witaj Szkoło”, z przejęciem wyrecytowany wiersz „Kto Ty jesteś – Polak mały, sprawią, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.